Ako prežiť nudný meeting bez toho, aby ste v duchu premýšľali, či si vypichnúť oko ceruzkou?

Ako prežiť nudný meeting bez toho, aby ste v duchu premýšľali, či si vypichnúť oko ceruzkou?

1. Využite čas, kedy sa rozprávajú veci, ktoré Vás nezaujímajú na vlastné dobro. Píšte si svoje poznámky, premýšľajte, čo všetko stihnete dnes ešte spraviť, prezrite si diár,...Využite čas efektívne.

2. Hoci Vás momentálne nezaujíma, čo daná osoba hovorí, šanca je, že sa veľmi snaží a hoci to tak možno nevyzerá, určite sa pripravila. Všimnite si ako rozpráva, čo má oblečené, odkiaľ je,... Pamätajte, nie sú to čísla ale skutočný ľudia, ktorí sa Vám prihovárajú.

3. Ak Vám skutočne meeting nič nedáva, je veľká pravdepodobnosť, že nie ste jediný. Na konci prevezmite iniciatívu a navrhnite nové spôsoby, ako tie meetingy vylepšiť. Vaše zajtrajšie Ja sa Vám poďakuje aj spolu s kolegami, ktorí sa budú tešiť, že sa konečne niekto ozval.

4. Nenapadajú Vás nové spôsoby ako zeefektívniť meeting? Prvým krokom by mala byť vždy úprava pozvaných ľudí a dĺžka. Ďalší tip je striedať formy prezentácií, rýchly slovný prejav od toho pomalšieho a náročnejšieho a aktívne zapojiť pozvaných ľudí.

Potrebujete poradiť, ako zaujať na meetingu alebo ako pripraviť ten dokonalý vianočný príhovor a poradu? MOSSA Consultancy s.r.o. sa nenudí, my sa aj bavíme efektívne.